SK Slavoj Koloděje

 

Real Top Praha vs. SK Slavoj Koloděje

 

Tak, jako každý rok i letos 21. srpna 2011 od 15 hod., proběhl už III. ročník charitativního fotbalového utkání.  Tentokrát za účelem záchrany fotbalu v Kolodějích pod SK Slavoj Koloděje o.s.,  výtěžek akce věnujeme ve prospěch Kolodějské fotbalové mládeže.
            Tato akce však proběhla ve stínu obav nad případným zákazem akce ze strany ÚMČ Koloděje, která má pozemek fotbalového hřiště ve správě ( majitelem je Magistrát hl.m. Praha ). Již od r. 2006 marně žádáme ÚMČ Koloděje o nájemní smlouvu na hřiště. Na veřejné schůzi zastupitelstva MČ Koloděje v červnu 2011 na dotaz, zda můžeme i nadále přijímat děti do fotbal. přípravky a hrát fotbal i od září, starosta prohlásil před  přítomnými občany Koloděj a členy zastupitelstva  ,, Tak na hřišti hrajte“.  O to větší zděšení bylo, když nám pár dní poté přišel dopis od právníka ÚMČ  JUDr. Vyvadila, že do konce července 2011 máme pozemek fotbal. hřiště vyklidit.  Takže jsme  ze strany ÚMČ Koloděje získali podání žaloby na vyklizení pozemku a SK Slavoj Koloděje o.s.,musel zaplatil soudní výlohy 17.200,- Kč. Tato částka měla být použita na zakoupení dresů pro děti a případné další náklady. 
            I přes toto nebezpečí  se akce uskutečnila.  Převážil účel akce tj. podpora mládeže, které se nám v Kolodějích  nedostává. Ze strany ÚMČ nedostáváme žádné finance, ačkoliv se staráme o obecní majetek a rozvíjíme sport pro mládež. Dalším důvodem byla náročnost získat pro tuto charitativní akci mužstvo Real TOP Praha, které je složeno z osobností kulturního a sportovního života naší republiky a veškeré akce se plánují cca rok předem.
            V opravdu tropickém počasí, na velmi dobře připravený trávník nastoupilo mužstvo Real  TOP Praha v tomto složení :  Prachař Jakub, Suchařípa David, Siegel Horst, Záruba Robert, Dyk Vojta, Přibyl Lukáš, Zelenka Luděk, Vlášek Vlastimil, Hampl Michal, Lípa Ondřej, Muchow Jan Pavel, Bastien Alan, Klíma Jan, Sochor Michal a Štefek Jakub.
Na druhé straně nastoupili borci pořádající organizace SK Slavoj Koloděje o.s., kteří byli u úspěšného postupu a návratu do II.třídy / B Praha. Za Koloděje nastoupili :  Škvor Petr, Řezníček Tomáš, Grabinský Luděk , Nový Dan, Nový Ladisla, Nový Stanislav,  Pilař David, Videtič Martin, Břeský Pavel, Němeček Václav, Murdych Dan, Bobr Michal,  Řehák Vladimír, Čermák Marek, Janko Roman a Daníček Roman.  
Utkání řídil rozhodčí s mezinárodními  zkušenostmi  z utkání FIFA a UEFA  pan Grégr.
            Nasazení obou mužstev bylo neskutečné.  Nádherné akce se střídaly na jedné i druhé straně. Brankáři obou mužstev se překonávali. To vše k potěšení diváků, kterých se sešlo opravdu hodně – cca 150 i s doprovodem.  Vedení se v prvním poločase ujali domácí Koloděje 1:0.  Toto vedení, ale trvalo jen do 40´ prvního poločasu, kdy borci z Realu vyrovnali na 1:1.  Do kabin se nešlo, všichni bez rozdílu barvy dresu spěchali do stínu slunečníků a k občerstvení.  Ve druhém poločase byla znát větší sehranost mužstva  SK Slavoj Koloděje o.s..  Nesmíme zapomenout, že mužstvo Real TOP Praha je složeno z několika desítek osobností a tak nastupují v různých sestavách.  Je zajímavé, že pokaždé ve velmi silných sestavách.  Mužstvu domácích se podařilo v polovině druhého poločasu v rozmezí 10 minut vsítit dvě krásné branky a stav zápasu byl 3:1. Těsně před koncem zápasu se soupeři krásnou střelou podařilo zkorigovat výsledek na konečných 3:2 ve prospěch SK Slavoj Koloděje o.s..
Výsledek a vítězství SK Slavoj Koloděje o.s., není podstatný. Podstatné je, že se nám podařilo získat finanční prostředky na podporu mládeže  a fotbalu v Kolodějích. Dále pak přesvědčit občany Koloděj, že to s fotbalem myslíme vážně.  Šek s věnovanou částkou 12 000 Kč předal patron akce z mužstva  Real TOP Praha Jakub Prachař ( toho času hráč  SK Slavoj Koloděje o.s.).
Závěrem bychom chtěli poděkovat Luďkovi Grabinskému, který před třemi roky celou tradici charitativních akcí vymyslel  a nyní  i sponzoroval  občerstvení pro hráče a doprovod  Real TOP Praha. Za přípravu hřiště pro letošní III.ročník  je potřeba poděkovat zejména hráčům Petru Škvorovi a Tomáši Řezníčkovi.  Dále pak všem hrajícím hráčům za finanční příspěvek. A nakonec je potřeba poděkovat všem divákům, kteří se akce zúčastnili a zaplacením vstupného také přispěli. Vydařilo se počasí, fotbal byl úžasný, diváci byli spokojení a pro Kolodějský  fotbal a mládež jsme zase něco udělali. Byla to oslava fotbalu. Už se těšíme na IV. ročník, kdy by nás mohli potěšit  i naši hráči přípravky v případném předzápase.

 

UP HOME BACK